Bahçeşehir Üniversitesi
( Vakıf Üniversitesi )
İdari Birimler & Tanıtım
Akademik Birimler
» Fakülteler
* Fen-Edebiyat Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Hukuk Fakültesi
( 0 Bölüm )
* İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
( 0 Bölüm )
* İletişim Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Mühendislik Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Sağlık Bilimleri Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Eğitim Bilimleri Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Tıp Fakültesi
( 0 Bölüm )
» Enstitüler
* Fen Bilimleri Enstitüsü
( 0 Bölüm )
* Sosyal Bilimler Enstitüsü
( 0 Bölüm )
* Eğitim Bilimleri Enstitüsü
( 0 Bölüm )
» Uygulama ve Araştırma Merkezleri
* PARADİGMA
( 0 Bölüm )
* UYGAR
( 0 Bölüm )
* METGEM
( 0 Bölüm )
* BETAM
( 0 Bölüm )
* MEDAM
( 0 Bölüm )
» Yurtdışı Kampüsleri
* BAU Berlin Kampüsü
( 0 Bölüm )
» Okullar
* Hazırlık Okulu
( 0 Bölüm )
* Meslek Yüksek Okulu
( 0 Bölüm )
İstanbul - Anadolu » Bahçeşehir Üniversitesi

1998 yılında kurulan BAU, “İstanbul’un Kalbinde Bir Dünya Üniversitesi” sloganıyla 2023 yılında dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmeyi hedeflemektedir.
 
BAU Beşiktaş ve BAU Şişli yerleşkelerinin yanı sıra “Kampüsüm Dünya” konseptiyle dünyanın pek çok yerinde sahip olduğu okullar ve işbirlikleri aracılığıyla öğrencilerine eğitimde uluslararası arenanın kapılarını açmaktadır.
 
BAU Washington DC, BAU Berlin, BAU İsviçre yerleşkelerinin yanı sıra BAU’nun dünya üniversiteleriyle birebir öğrenci ve akademisyen değişim programları bulunmaktadır.
 
Sekiz fakülte ve bir meslek yüksekokulu ile 14 bin öğrenciye eğitim imkanı sağlayan BAU’nun, BAU - New York Üniversitesi, BAU – Harvard Üniversitesi, BAU – Stanford Üniversitesi, BAU – Mukogawa Üniversitesi, BAU – Berlin Teknik Üniversitesi, BAU – MIT gibi dünya üniversiteleriyle iş birlikleri öne çıkmaktadır.
 
Kampüsüm Dünya projesiyle BAU’da eğitimine başlayan bir öğrenci, hazırlık okulunu ABD’de bulunan BAU Washington DC hazırlık okulunda, eğitiminin geri kalan dönemini de BAU’nun işbirliği içinde olduğu ABD ya da Avrupa’nın pek çok üniversitesinde tamamlama şansına sahiptir.
 
COOP projesi BAU tarafından Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen ve BAU öğrencisine henüz üniversite yıllarında gerçek bir iş deneyimi yaşama fırsatı sunar. “Kampüsüm İşyerim” anlayışıyla yola çıkan BAU COOP Projesi, yurtiçi ve yurtdışından 800 firma ile işbirliği anlaşmasına sahiptir ve bu anlaşma gereği BAU öğrencilerine anlaşmalı olduğu kurumlarda staj ve iş deneyimi sunulmaktadır.
 
BAU CO-OP Eğitim Modeli’nin en özgün yeniliklerinden biri de “Markalı Ders” kavramıdır. BAU’da açılan markalı dersler sonucunda firmalar, kendi alan, ürün, hizmet ve uygulamaları konusunda nitelikli işgücü yetiştirmek için kendi markaları ve yöneticileri aracılığıyla dersler verir.
 
BAU Markalı Dersler arasında öğrencilerin kişisel gelişimine ağırlık veren, iş yaşam pratiğine odaklı dersler de yer alıyor. BAU’nun tüm bölümlerden öğrencilerin seçebilecekleri ve her dönem tekrar edilen kişisel gelişim dersleri, öğrencilerin özgüvenlerini artırmak, kişisel ilişkilerini ve iletişim becerilerini geliştirmek ve bilgiyi nasıl kullanacaklarına rehberlik etmek üzere tasarlanır. Dersin sonunda başarılı olan BAU öğrencileri ilgili kurumun imzasının da yer aldığı sertifikaya sahip olurlar.
Bahçeşehir Üniversitesi » Etkinlikleri