Yüksek İhtisas Üniversitesi
( Vakıf Üniversitesi )
İdari Birimler & Tanıtım
Akademik Birimler
Ankara » Yüksek İhtisas Üniversitesi
BAŞKANIMIZDAN MESAJ
 
Yüksek İhtisas Üniversitesini kurarken, Üniversitemizin bölgesinin ve dünyanın en başarılı üniversiteleri arasında yer alacak Eğitim-Öğretim kurumu olmak hedefiyle yola çıktık.
 
     Çağdaş bir eğitim-öğretim için gerekli yüksek öğretim alt yapısını sağlayacak bilgi ve birikimimizi, dünyanın önde gelen üniversiteleri ile karşılıklı görüşerek ve işbirliği anlaşmaları yaparak oluşturacağız. Sağlık ve Spor alanında dünyada bir eğitim markası ve referans merkezi olmayı hedefleyen üniversitemiz, Türk gençlerinin olduğu kadar kültürel zenginlik olarak algıladığımız yabancı öğrenciler tarafından da tercih edilen bir eğitim kurumu olacaktır. Uluslararası bilimsel çalışmalara da ev sahipliği yapacak olan üniversitemizde kuracağımız mükemmeliyet merkezi araştırma merkezleri ve enstitülerle ileriye dönük kaliteli araştırma çalışmalarını desteklemek, olimpiyatlarda başarı sıralamamız yükseltmek, Sağlık Turizmi ve Sağlık Teknokenti hedeflerimiz arasındadır.
 
Bu hedeflere ulaşma konusunda en büyük gücümüz, seçkin üniversitelerde yetişmiş, bilimsel çalışmalarda başarılara imza atmış öğretim üyelerinden kurulu bir kadroya sahip olmamızdır.
 
Dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebilen, sorgulayan ve araştıran, üreten, ülkemizi uluslararası platformlarda en iyi şekilde temsil edecek, ahlaki değerlere ve toplumsal sorumluluklara duyarlı, başarılı gençler yetiştireceğimize olan inancımız sonsuzdur.
                                                                                                                
 
Prof. Dr. Hasan BİRİ
 
Mütevelli Heyet Başkanı
Yüksek İhtisas Üniversitesi » Etkinlikleri