Türk Alman Üniversitesi
( Devlet Üniversitesi )
İdari Birimler & Tanıtım
Akademik Birimler
» Fakülteler
* Mühendislik Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Hukuk Fakültesi
( 0 Bölüm )
* İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Fen Fakültesi
( 0 Bölüm )
» Enstitüler
* Fen Bilimleri Enstitüsü
( 0 Bölüm )
* Sosyal Bilimler Enstitüsü
( 0 Bölüm )
» Yüksekokullar
* Yabancı Diller Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
İstanbul - Anadolu » Türk Alman Üniversitesi
İstanbul’da bulunan Türk-Alman Üniversitesi  (Türkisch-Deutsche Universität), Türk yükseköğretim mevzuatına tabi, Türkiye Cumhuriyeti ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasında imzalanan anlaşmaya dayanarak kurulan bir  devlet üniversitesidir.
 
Kuruluş amacı Türk ve Alman yükseköğretim geleneklerinin en önemli başarı ve kazanımlarını araştırma ve öğretim alanlarında birleştirmek, ve iki ülke arasındaki bilimsel, iktisadi ve kültürel işbirliğine önemli katkılar vermektir.
 
Türk-Alman Üniversitesi kendisini akademik sınıflamada  bir araştırma üniversitesi olarak tanımlamaktadır.
 
TAÜ'de Lisans öğrenimi  (ödenmesi gereken standard dönem harcı dışında)  ÜCRETSİZDİR. Lisans Üstü programlarda (Yüksek Lisans ve Doktora) ödenecek ücret devlet tarafından her yıl yeniden belirlenmektedir.
 
TAÜ çokdilli (multilingual) bir üniversitedir.  Eğitim, Lisans programlarında ağırlıklı Almanca, Lisans Üstü programlarda  -ihtiyaca ve anlama bağlı olarak-  Almanca veya İngilizce olarak verilmektedir. İleride, Alman paydaş üniversitelerle yapılacak işbirliği çerçevesinde Türk üniversite diploması yanında Alman üniversite diploması (ya 'double degree' veya 'joint degree' şeklinde) verilmesi de planlanmıştır.
 
Kampüsü İstanbul Beykoz'da bulunan TAÜ 2012/2013 eğitim yılında birkaç dalda lisans ve yüksek lisans programları ile hizmet vermeye başlayacaktır.
 
TAÜ'ye öğrenci olarak kabul edilmek için, Almanca bilmek şartı aranmamaktadır. Dil hazırlık sınıfımız, Almanca bilmeyenler için 1 yıl süreli Almanca eğitimi vermektedir. Yüksek düzeyde Almanca bilenler (dil sınavı ile tesbit edilir) doğrudan eğitime başlayabilirler.
 
Yurtiçinden ve yurtdışından öğrenci adayları için -ayrıntılar belli oldukça- web sayfamızda gerekli açıklamalar yapılacaktır.
 
 
Türk Alman Üniversitesi » Etkinlikleri