Namık Kemal Üniversitesi
( Devlet Üniversitesi )
İdari Birimler & Tanıtım
Akademik Birimler
» Fakülteler
* Ziraat Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Çorlu Mühendislik Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Tıp Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Fen Edebiyat Fakültesi
( 0 Bölüm )
* İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Veterinerlik Fakültesi
( 0 Bölüm )
* İlahiyat Fakültesi
( 0 Bölüm )
» Enstitüler
* Fen Bilimleri Enstitüsü
( 0 Bölüm )
* Sosyal Bilimler Enstitüsü
( 0 Bölüm )
* Sağlık Bilimleri Enstitüsü
( 0 Bölüm )
» Yüksekokullar
* Sağlık Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
* Yabancı Diller Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
* Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
» Meslek Yüksekokulları
* Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
* Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
* Çorlu Meslek Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
* Hayrabolu Meslek Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
* Malkara Meslek Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
* Şarköy Meslek Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
* Çerkezköy Meslek Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
* Marmara Ereğlisi Meslek Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
* Saray Meslek Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
* Muratlı Meslek Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
* Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
» Merkezler
* Sürekli Eğitim Merkezi
( 0 Bölüm )
* Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi
( 0 Bölüm )
* Bilimsel ve Teknoloji Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi
( 0 Bölüm )
* Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi
( 0 Bölüm )
» Koordinatörlükler
* Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörlüğü
( 0 Bölüm )
* Proje Ofisi Koordinatörlüğü
( 0 Bölüm )
* Üniversite Sanayi İşbirliği Patent ve Lisans Destekleme Koordinatörlüğü
( 0 Bölüm )
* ÖYP Kurum Koordinatörlüğü
( 0 Bölüm )
Tekirdağ » Namık Kemal Üniversitesi
Namık Kemal Üniversitesi 17 Mart 2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 5467 sayılı kanunla kurulmuştur.
 
Bu kanunla, Trakya Üniversitesine bağlı olan; Ziraat Fakültesi, Çorlu Mühendislik Fakültesi ve Sağlık Yüksekokulu ile Tekirdağ Meslek Yüksekokulu, Çorlu Meslek Yüksekokulu, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu, Hayrabolu Meslek Yüksekokulu, Malkara Meslek Yüksekokulu, Marmara Ereğlisi Meslek Yüksekokulu, Muratlı Meslek Yüksekokulu, Saray Meslek Yüksekokulu, Şarköy Meslek Yüksekokulu Namık Kemal Üniversitesine devredilmiştir.
 
Aynı yasa ile Tıp Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü kurularak, Üniversitemizin oluşumuna katılmıştır.
 
Tekirdağ Meslek Yüksekokulu 23/05/2008 tarihinde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak ikiye ayrılmıştır. 15/04/2009 tarihinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun kurulmasıyla da meslek yüksekokulu sayısı 11 e çıkmıştır.
 
02/02/2009 tarihinde yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile; Rektörlüğe bağlı olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Yabancı Diller Yüksekokulu kurulması kararlaştırılmıştır.
 
Yine 07/06/2010 tarihinde yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi kurulması kararlaştırılmıştır.
 
Üniversitemiz bünyesinde Rektörlüğe bağlı olarak üniversitenin eğitim verdiği, araştırma yaptığı tüm alanlarda, eğitim ve sosyal etkinlik programları düzenleyerek kamu ve özel sektör ile uluslararası kuruluşlarla işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunmak için faaliyet göstermesi planlanan Sürekli Eğitim Merkezi;  öğrencilerin ve öğretim elemanlarının, iletişim ve bilgisayar teknolojilerini kullanarak, uzaktan eğitim programlarını takip etmeleri için Uzaktan Eğitim Merkezi, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Bilimsel ve       Teknolojik Araştırmalar  Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuştur.
 
Namık Kemal Üniversitesi, 2006 yılında başlayan yapılanma sürecinin ilk çalışmalarını Trakya Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde, daha sonra Tekirdağ’daki Namık Kemal Üniversitesi Uygulama Oteli’nde gerçekleştirmiştir. Rektörlük birimleri 2007 yılının Kasım ayında Tekirdağ merkezinde bulunan eski belediye binasında hizmet vermeye başlamış ve 2008 yılının Ocak ayından 2009 yılının Aralık ayına kadar Değirmenaltı Yerleşkesindeki Ziraat Fakültesi Dekanlık Binasında hizmete devam etmiş, Ocak 2010 itibarıyla da şu andaki Merkezi Derslik binasında hizmet vermeye başlamıştır.
 
Namık Kemal Üniversitesi, bugün lisansüstü düzeyde eğitim veren 3 enstitü, lisans düzeyinde eğitim veren 6 fakülte ve 1 yüksekokul, ön lisans düzeyinde eğitim veren 11 meslek yüksekokulu, 3 araştırma ve uygulama merkezi, rektörlüğe bağlı 6 birimi, 19.658 öğrencisi ve 1.088 çalışanı ile yeni kurulan üniversiteler arasında önemli bir kurum haline gelmiştir.
 
Üniversitemiz, nitelikli eğitimi, araştırma projeleri ve bilimsel yayınları ile ülkemize önemli katkılar sağlamaya aday bir üniversite konumunda yarınlara emin adımlarla yürümektedir.
 
 
Namık Kemal Üniversitesi » Etkinlikleri