Hasan Kalyoncu Üni.
( Vakıf Üniversitesi )
İdari Birimler & Tanıtım
Akademik Birimler
» Fakülteler
* Hukuk Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Eğitim Fakültesi
( 0 Bölüm )
* İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Mühendislik Fakültesi
( 0 Bölüm )
* Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi
( 0 Bölüm )
» Yüksekokullar
* Sağlık Bilimleri Yüksekokulu
( 0 Bölüm )
Gaziantep » Hasan Kalyoncu Üni.

Gazikent Üniversitesi Hasan Kalyoncu kampüsü 582.000 m2 yerleşim alanı olarak belirlenmiştir. Birinci etap eğitim-öğretim alanı, ikinci etap sosyal ve ticari alan olarak tasarlanmaktadır.
 
Eğitim - Öğretim Alanı: Bu alanda rektörlük binası, 4 adet fakülte ve yüksekokul binası, kütüphane, İaboratuvar, atölye, yurtlar, kantin-kafeterya, konferans salonu ve tıp merkezi yapılması planlanmaktadır.
 
Yeşil Alan: Kampusun 24 000 m2 sine binaların yerleştirilmesi geri kalan 558 00 m2 rekreasyon alanı olarak ağaçlandırılması planlanmaktadır. Onuncu yılda üniversitedeki Öğrenci sayısının 9.000'ne çıkarmayı hedeflediğimize göre öğrenci başına düşen yeşil alan 62 m2 dir.
 
Sosyal ve Kültürel Tesisler: Bu alan, spor kompleksi, (kapalı spor salonu, çimlendirilmiş futbol sahası, yüzme havuzu ve diğer spor tesisleri) lojmanlar, konutlar, otel, alışveriş merkezi, restoranlar ve diğer aktivitelerin yer alacağı bir alan olarak düşünülmektedir.
Kongre - Kültür Merkezi
 
Sosyal ve kültürel alanlar hem halka hem de Öğrencilere hizmet verecektir. Bunlardan elde edilen gelirler üniversitenin gelişmesine tahsis edilecektir. Böylece üniversiteye devamlı bir gelir sağlamış olacaktır.
 
Yurtlar: Öğrenci yurtları, öğrencinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde 1-3 kişilik odalar şeklinde düşünülmektedir.
 
Mesafe: Gazikent Üniversitesi yerleşim alanı Gaziantep Havaalanı yolu üzerinde olup, Havaalanına ve şehir merkezine 8 km mesafededir.
 
Ulaşım, hali hazırda Belediye otobüsleri Hasan Kalyoncu kampüsüne kadar hizmet vermektedir. Ayrıca kampüsümüzde öğrenci servisleri de sürekli hizmet vermektedir.
Hasan Kalyoncu Üni. » Etkinlikleri