İstanbul Üni.
( Devlet Üniversitesi )
Ege Analitik Kimya Günleri
Görüntülenme : 1105
10’uncu Ege Analitik Kimya Günleri (10th Aegean Analytical Chemistry Days) Uluslararası Kongresi, İstanbul Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi işbirliği ile 28 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirildi. Kongrenin Onursal Başkanı İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak oldu.
 
İÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Reşat Apak, açılış konuşmasında Türkiye’deki darbe girişim sürecini ve motivasyonlarını anlattı. Prof. Dr. Reşat Apak’ın Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Yücel Acer’i temsilen başkanlık ettiği basın toplantısında yabancı konuklar 15 Temmuz darbe girişimi ve Türkiye’ye ilişkin görüşlerini dile getirdiler.
 
İÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşem Arda ve Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Bilgin’in eşbaşkanları olduğu kongreye 25’i yabancı, toplam 430 öğretim üyesi katıldı. Kongrede ayrıca İÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Reşat Apak, Arş. Gör. Ziya Can ve Arş. Gör. Şener Sağlam, Yüksek Lisans Öğrencileri Aysu Arman ve Büşra Keskin görev aldı.
 
Kongrede sunulan bildiriler, analitik kimya bilim alanının prestijli dergisi Analytical Letters’in kongreye özel sayısında hakem süzgecinden geçtikten sonra yayınlanacak.
 
Kongrede çekilen fotoğraflara ve sunulan bildirilere ulaşmak için http://aacd2016.comu.edu.tr/ linki ziyaret edilebilir.