Akdeniz Üniversitesi
( Devlet Üniversitesi )
Diğer Etkinlikler
Türel den Akdeniz'e Ziyaret
Görüntülenme : 739
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 
Rektör Prof. Dr. Ünal’ı makamında ziyaret ederek başarılar dileyen Başkan Türel; “Akdeniz Üniversitesi’nin dinamik bir üniversite olduğunu ve Antalya’nın bilimsel anlamda gelişmesine büyük katkı sağladığını ifade etti. Başkan Türel, “Şehrimizin gelişmesi için tüm paydaş kurum ve kuruluşlarla iş birliği halinde olması gerekiyor. Belediye ve Üniversite de şehrin kalkınması adına en önemli iki kurum. Bu iki kurum işbirliği içinde üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirecektir.” dedi.
 
Ziyaretinden dolayı teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Ünal, kent ile bütünleşmiş bir üniversite hedefinde olduklarını vurgulayarak; “Üniversitemizin bir dünya üniversitesi olması, şehrimizin marka şehir haline gelmesi karşılıklı sağlam ilişkilere dayalıdır. Bu anlamda şehir-üniversite bütünleşmesi konusunda el birliği ile güzel projelere imza atmak istiyoruz. Üniversite olarak, şehrin üniversitemizden beklentilerini karşılamak ve üniversitemizden en üst düzeyde yararlanabilmesi adına tüm dinamiklerimizle destek vermeye hazırız.”  diye konuştu.
 
Ziyaret sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal karşılıklı hediye takdiminde bulundu.
Akdeniz Üniversitesi » Etkinlikleri