SANKO ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET TÖRENİ
Görüntülenme : 2000
Kuruluşu 2013 yılında tamamlanan ve 2014-2015 Akademik eğitim-öğretim döneminde faaliyete başlayan Sanko Üniversitesi ilk mezunlarını verdi.
Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi Toplantı salonunda düzenlenen mezuniyet törenine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Vali Ali Yerlikaya, Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sanko Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’nun yanı sıra protokol üyeleri, öğretim görevlileri, öğrenciler ile aileleri katıldı.
Tören şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Törenin açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı yaptı. Daha sonra kürsüye gelen Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu duyduğu mutluluğu dile getirerek mezun olan öğrencilere başarılar diledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yaptığı konuşmada merhum Sani Konukoğlu ile ilgili anılarını paylaşarak şehrimize ve ülkemize emeği ve hizmeti bulunan Konukoğlu ailesine teşekkür ederek mezun olan öğrencilere başarılar diledi.
Törende katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül konuşmasında “Ülkemizin en büyük gücü ve serveti gençliğimizin birikimi, tecrübesi, dinamizmi, vatana, millete aşkı ve sevdasıdır.
Her ülkenin doğal kaynakları var. Kiminin petrolü, kiminin altını, kiminin doğalgazı var. Ama yetişmiş bir insan kadar, memlekete aşık bir insan kadar değerli hiç bir şey yoktur. O da hamdolsun Türkiye’de var.
Gençlerimizle ne kadar gurur duysak az. Türkiye’nin insan kaynağı çok büyük. Hamdolsun 16 yılda da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gençlerimizin önünü açmaya yönelik çalışmalar yaptık. Bizim için en önemli alanlardan biri de eğitime verilen destektir.
Geçmişte eğitime 9 Milyar TL kaynak aktarılırken 2018 yılında 134 milyar 700 milyon lira bütçemizden kaynak aktarıyoruz. Bu bizim eğitime verdiğimiz değeri gösteriyor. Elbette bunu daha da arttıracağız. Çünkü eğitimli yetişmiş bireyler Türkiye’yi daha da şahlandıracak.
İnşallah ülkemizin geleceği bugünden daha da iyi olacak. Çok önemli mesafeler aldık. Gaziantep için önemli olan bir gelişmeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha yüksek teknolojiyi hedefimize aldık. Pilot il olarak ta Gaziantep seçildi. Böylelikle yüksek teknolojiyi de burada hayata geçireceğiz. Üniversite sanayi, üniversite endüstri ilişkisi çok önemli. Sanayi üniversite işbirliğini daha da güçlendirmemiz lazım. “ dedi.
Tören, Büyükşehir Belediyesi Halkoyunları ekibinin gösterisinin ardından dereceyle mezun olan öğrencilere diploma ve ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.
  • Resimler
  • Videolar
  • Dosyalar
Üniversite Tanıtım İçeriklerini Nasıl Buldunuz?
Çok İyi
İyi
Fena Değil
Kötü
Çok Kötü